לוגו-מוהל

שאלות נפוצות

הפירוש של המילה “ברית” היא הסכם, כמאמר הפסוק “ויכרתו שניהם ברית” [בראשית כא’ פסוק כז’] הנאמר בין אברהם לאבימלך, וכמו בברית הנישואין [נתינת הטבעת] שהוא הסכם בין הבעל לאשה, גם כאן הכניסה של כל ילד לעם ישראל  צריך ברית בינו לבין אביו שבשמים, וזה נעשה ע’י ברית המילה, ובשונה מברית הנישואין שהוא יכול להתבטל [ע’י גירושין והסרת הטבעת] ברית המילה איננה יכולה להתבטל ולכן הצווי הוא דווקא ע’י הסרת העורלה שאיננה ניתנת לביטול.

ברית המילה היא החוט שמקשר אותנו ללאום שלנו כיהודים, בשונה משאר מצוות שאינם נמצאים בבשרנו, ברית היא חלק מהגוף שלנו בזה אנחנו נקראים יהודים 

כי אם לא, במה אנחנו נקראים יהודים?

בברית המילה אנו מסירים רקמת עור שחופה את העטרה שמתחתיה מתגלה עור יותר דק [שהוא כרגע רירית]  ואותו מפשילים לאחור [זהו אחת הסיבות שאי אפשר לעשות ברית ע’י כפפות, מכיוון שהפעולה הכירוגית הזאת קשה לביצוע עם כפפות], ואז מתגלת העטרה [חלק העליון של הגיד העשוי ככובע].

מוהל רפואי הוא מוהל שעבר את כל הבחינות להסמכת מוהל מטעם משרד הבריאות והרבנות הראשית [זהו תהליך שלוקח כשנתיים], והוא מפוקח ע’י הוועדה מטעמם [שהברית מבוצעת בסטריליזציה מלאה, שמירה על היגיינה, משתמש בחומרים תקניים בלבד, ועוד]

יש הרבה מכונים למניהם שמכשירים מוהלים, אבל כמובן שאין מה להשוות את רמת ההכשרה שעוברים מוהלים שמוסמכים מטעם משרד הבריאות והרבנות הראשית [הוועדה הבין משרדית], לבין שאר מכני הכשרה כאן תוכלו לראות את רשימת המוהלים המוסמכים מטעם הוועדה הבין משרדית.

כדאי מיד לאחר הלידה [אפילו עוד לפני  שיודעים בדיוק איפה ומתי] בשביל לשריין את המוהל [שלא להגיע למצב של אכזבה]  ולאחר יום יומיים ליידע את המוהל על מקום וזמן.

את הברית קובעים ביום השמיני ללידה , שזה אומר באותו יום שנולד [לדוגמא יום שני] בשבוע שלאחריו [יום שני]. והחישוב מהשקיעה [של ערב יום שני] עד השקיעה של היום שלאחריו [ערב יום שלישי].

בכל מקרה צריך להתייעץ עם המוהל מכיוון שיש מקרים שהברית נדחית.

אם בכל הפרמטרים שצריך, התינוק כשיר לברית, אז מלים בשבת, חוץ משני מקרים בלבד שבהם יש איסור למול בשבת או בחג,

  • ברית דחויה מכל סיבה שהיא [שזה לא יום השמיני שלו] וכן אם הלידה הייתה בין יום שישי לשבת [בין השמשות, שזה ספק יום השמיני שלו]
  • לידה בניתוח קיסרי [בהגדרה ההלכתית “יוצא דופן”]

תינוק שהוא צהוב יש לו דין של חולה, ונפסק בשו’ע שאין למול אותו, רק שיש בזה דרגות ורמות ולכן צריך לבדוק עם המוהל מאיזה רמה הוא מל.

מבחינה הלכתית אין חיוב לעשות דווקא עם מניין אנשים יש לזה עדיפות בהלכה, [כדאי ורצוי].

במיוחד בזמן הזה [בתקופת הקורונה] יש אפשרות לעשות רק עם ההורים.

כל מוהל שעובר את ההסמכה של משרד הבריאות משתמש רק עם כלים מעוקרים [שעברו סריליציה במכשיר אוטוקלאב בדומה אצל כל ניתוח כירוגי] אני אישית משתמש בסכין ניתוח חד פעמי שמגיע מעוקר, וכל שאר הכלים מעוקרים. את הידים אני שותף עם סבון אנטי בקטריאלי כמו שמחייבים לפני ניתוח  וכן עם אלכוקסידין שזה החיטוי המקסימלי.

בחבישה של ברית יש פרדוקס מסויים, מכיוון שצריך לעשות חבישה טובה בשביל לעצור את הדימום אבל מצד שני צריך שהיא לא תיהיה חזקה מדאי בשביל שיוכל לתת שתן [בשונה משאר אברים בגוף שאפשר לעשות חסימת עורקים].

ככלל כל מוהל שעבר הסמכה רפואית הינו מקצועי ביותר ואין חשש לנמק כלל, אני אישית משתמש עם תחבושת נמסה [SURGICEL SNOW] שהיא עצמה איננה יכולה ליצור לחץ כך שאין חשש בכלל לנמק [היא עוצרת דימום ברמה הכי גבוהה שיש].

אינני דורש סכום  מסויים, מכיון שלכל אחד יש אפשרויות שונות, למי שרוצה לדעת מה מקובל יש תעריף למוהל שנקבע ע’י הרבנות הראשית. אפשר לבדוק באתר שלהם👉

אבל ודאי שהמחיר הוא לא זה שימנע ממני לעשות ברית לתינוק בעם ישראל…

מידע שימושי

מזל טוב! נולד לכם בן ואתם מחפשים אחר מוהל מומלץ. אין ספק כי אירוע הברית הינו אירוע מרגש במיוחד אבל עבור ההורים הטריים הוא מלווה בחששות לא מעטים אשר עלולים אף להדיר שינה מעיניכם. בכדי להפיג את החששות ולהרגיש כי בנכם הפעוט נמצא בידיים טובות עד כמה שאפשר, חשוב לחפש אחר מוהל מקצועי. בן ציון נגר הוא המוהל אשר יעזור לכם לעבור את אירוע הברית בשלום. מדובר במוהל מוסמך, ובעל ניסיון רב שנים.

ברית מלווה בחששות לא מעטים. איננו יודעים מה הפעוט בדיוק מרגיש או חווה מצד אחד וגם איננו יודעים כיצד להקל על התחושות שלו מצד שני. בחירת המוהל אם כך היא בחירה חשובה מאוד, שתקל עליכם לא רק במהלך האירוע עצמו אלא גם אחריו מכיוון שתקבלו את כל ההדרכה הנכונה. איך בוחרים מוהל מקצועי? בעזרת הטיפים הבאים:

המלצות- התייעצו עם חברים, בני משפחה או מכרים אשר עברו אירוע זהה לאחרונה ויוכלו להמליץ על מוהל איכותי ומקצועי אשר עזר להם ולתינוק לעבור את התהליך בשלום. חפשו מוהל שיבצע את עבודתו עם מינימום כאב לתינוק.
אינטרנט- כיום הדרך הטובה ביותר לקבל את כל המידע המקיף לו אתם זקוקים היא כמובן דרך האינטרנט. גם מוהלים רבים מחזיקים כיום אתר המכיל הן חוות דעת מלקוחות קודמים והן מידע רלוונטי.
שיחת טלפון- הדרכים הוותיקות ביותר הן ללא ספק הדרכים הטובות ביותר. הרימו טלפון למוהל המבוקש או קבעו פגישה אישית, שוחחו עמו והרגישו האם זהו האיש הנכון בעבורכם.
מוהל מומלץ מקצועי ואמין
כאשר אתם עומדים בפני בחירה של מוהל שימו לב הן להמלצות לגביו והן לשירות אותו הוא מספק. מוהל מקצועי ייתן לכם ליווי גם לאחר הברית וכן מענה לכל שאלה או קושי המתעוררים במהלך הימים הבאים. זמינות היא אחד הפרמטרים החשובים בעת בחירת מוהל. המוהל בן ציון נגר מל כבר מעל עשור ועושה את עבודתו באופן סטרילי, מדויק וכן בכאב מינימלי הן עבור הפעוט אבל הן עבורכם ההורים. בנוסף, המוהל ילווה אתכם עוד קודם תחילת התהליך על ידי מתן ההדרכה המדויקת לה אתם נדרשים כהורים ועד ימים לאחר הברית עצמה בכל מקרה של שאלה או בעיה.

בחירת מוהל מוסמך היא חשובה מאוד על מנת להפוך את אירוע הברית לרגוע יותר. אין ספק כי אין משמח יותר מתוספת של בן חדש למשפחה, אך עבור הורים רבים המחשבות על ברית המילה מעוררות חששות ולעיתים אף חרדות רבות. מוהל מוסמך ומקצועי יפיג את החשש ויהפוך את האירוע לרגוע יותר. המוהל בן ציון נגר בעל ניסיון של מעל עשור בתחום ויעזור לכם להרגיש כי בנכם הפעוט נמצא בידיים הבטוחות ביותר.

איך תבחרו מוהל מוסמך?
מכיוון שבחירת מוהל אינה בחירה פשוטה, ישנן מספר נקודות עיקריות עליהן כדאי לשים דגש בעת חיפוש המוהל הנכון:

ניסיון והסמכה- לניסיון תפקיד משמעותי בבחירת המוהל. שימו לב כי המוהל הינו בעל ניסיון של מספר שנים בתחום וכן כי הוא בעל ההסמכה הנכונה.
ליווי והדרכה- מוהל מקצועי הינו מוהל אשר מספק ליווי והדרכה של ההורים הן לפני הברית והן לאחריה. המוהל ידריך את ההורים ויספק להם את המידע בנוגע לכל ההכנות הנדרשות קודם הברית. לאחר הברית המוהל יהיה זמין עבור ההורים בכדי לספק להם מענה לכל בעיה או שאלה.
מקצועיות- כמובן שהנקודה החשובה ביותר הינה רמת המקצועיות של המוהל. בחנו את שיטת העבודה שלו, כיצד הוא מבצע את הפעולה, כיצד הוא חובש את המקום וכן מהם הכלים בהם המוהל משתמש. כל הדברים הללו מעידים לרוב על רמת הכאב אותה חווה הילד. חפשו אחר מוהל המבטיח ברית במינימום כאב, ואשר באפשרותו לאלחש את המקום.
מוהל מוסמך – ברית מילה במינימום כאב
החשש הגדול ביותר שלנו כהורים, הוא שהתינוק הקטן שלנו יחווה כאב רב. אין ספק כי ברית אינה אירוע נעים במיוחד אך על ידי בחירת המוהל הנכון תוכלו לעבור אותה בשלום. המוהל בן ציון נגר הינו מוהל בעל ניסיון רב ומל כבר מעל עשור. הברית נערכת תוך אילחוש מה שהופך את התהליך לפשוט יותר עבור התינוק והוריו. עוד קודם לאירוע עצמו, ההורים יקבלו הדרכה מקיפה ומלאה בנוגע לכל ההכנות הפיזיות והנפשיות לברית. כך, בשיטה ייחודית, בזריזות ובמהירות ובאופן המקצועי ביותר המוהל בן ציון ימול את בנכם הקטן במינימום כאב האפשרי.

עבור הורים רבים אשר חוששים ממהלך הברית, מוהל רפואי עדיף מכל סוג של מוהל אחר. מוהל רפואי הוא מוהל אשר עבר את ההסמכה הנכונה מטעם הוועדה הן של הרבנות הראשית והן של משרד הבריאות. על המוהל לעמוד בכל התנאי והנהלים של הגורמים הללו בכדי לקבל את התעודה המתבקשת ולהתחיל למול. המוהל בן ציון נגר הינו מוהל רפואי מוסמך אשר יעזור לכם לעבור את ברית המילה ללא חששות כלל.

איך למצוא מוהל רפואי?
בחירת מוהל היא ההחלטה החשובה ביותר אותה תקבלו בקשר לאירוע העתידי שלכם. מוהל מקצועי יספק לכם שקט נפשי מצד אחד ויעזור לתינוק הקטן לעבור את התהליך בכאב מינימלי. במידה ואתם מחפשים אחר מוהל רפואי, הנה מספר דרכים למצוא את האחד הנכון ביותר עבורכם:

המלצות- חפשו אחר המלצות בקרב חברים או בני משפחה אשר עשו ברית מילה לאחרונה. כמו כן תוכלו לשוטט באינטרנט ולקרוא המלצות או ביקורות וכן מידע לגבי כל מוהל ומוהל.
רשימת מוהלים- באתר של הרבנות הראשית לישראל תוכלו למצוא רשימה של כל המוהלים המוסמכים או המוהלים הרפואיים בישראל. עברו על הרשימה, בחנו את האפשרויות וסמנו לכם מספר מוהלים אשר מרגישים לכם מתאימים.
פגישת אישית- במידה ואתם רוצים לדעת בוודאות כי אתם אכן בוחרים נכונה אל תהססו להרים טלפון, לשאול שאלות ולהתרשם מהמוהל. כמו כן, תוכלו לקבוע פגישה אישית על מנת לקבל את הרושם הראשוני לו אתם זקוקים.
מוהל רפואי ומקצועי לשקט נפשי
כאשר נולד לנו ילד חדש, נולדים איתו חששות רבים. אנו רוצים לדאוג לביטחונו ולבריאותו וכבר באירוע הברית אנו נתקלים בקושי הראשון. ברית מילה עלולה להיות אירוע לא נעים במידה והיא מתבצעת שלא כראוי. לכן, על מנת לשמור על השקט הנפשי שלכם השקיעו מאמץ בתהליך בחירת המוהל. המוהל בן ציון נגר הינו מוהל רפואי בעל הסמכה מטעם משרד הבריאות והרבנות הראשית. בעזרת ניסיון לא מבוטל ושיטת עבודה ייחודית המתבצעת במהירות ובזריזות התינוק הקטן יחווה מינימום כאב. לאחר הברית תקבלו מענה לכל שאלה או חשש נוספים אותם אתם חווים.

לא כל מוהל הינו רב מוהל ובימינו ניתן למצוא רופאים רבים אשר מבצעים את ברית המילה כתהליך כירורגי רגיל. כמובן שלטקס ברית המנוהל על ידי רב מוהל ישנה תחושה שונה ובעלת משמעות עמוקה יותר כיוון שלטקס אין אך ורק משמעות פיזית אלא גם משמעות רוחנית עמוקה מאוד אותה לרוב תוכלו לחוש אך ורק בטקס הנערך על ידי רב. מבקשים מוהל אשר יספק לכם גם פן ערכי ברמה גבוהה וכן פן מעשי מקצועי מאוד? פנו עוד היום למוהל בן ציון נגר ותרגישו מיד שאתם בידיים הנכונות.

ההבדל בין רב מוהל לרופא?
כיום יותר ויותר זוגות מחפשים אחר רופא מקצועי שיבצע את הברית עבור בנם הקטן מבלי להבין כי למסורת ישנה חשיבות לא פחותה ואפילו גדולה עד מאוד. רופא אשר יבצע את תהליך הברית, יתייחס אליו כאל ניתוח לכל דבר כאשר המטרה העיקרית הינה לסיים את הניתוח בהצלחה.

אין ספק כי גם ברית המתבצעת על ידי מוהל מוסמך, מטרתה לעבור את האירוע בצורה הטובה ביותר ללא כל פגיעה חלילה בתינוק הקטן אך החיתוך עצמו אינו הכול. על פי המסורת היהודית כל בן זכר צריך לבוא בבריתו של אליהו הנביא בגיל שמונה חודשים. ביום זה התינוק גם נקרא בשמו. זהו אירוע מרגש ביותר הן עבור ההורים, המשפחה והן עבור הילד הפעוט אשר הופך ביום זה להיות יהודי לכל דבר.

רב מוהל מקצועי ומנוסה
בעקבות החששות הרבים של בני זוג רבים, כיום ניתן למצוא יותר ויותר מוהלים רפואיים. כלומר, מוהלים אשר לא עברו הכשרה רק על ידי הרבנות הראשית אלא גם בעלי הסמכה ממשרד הבריאות. מוהל רפואי יכול לספק לכם את השקט הנפשי לו אתם זקוקים מצד אחד ולאפשר לכם ליהנות מהיופי של המסורת היהודית מצד שני. המוהל בן ציון נגר הינו מוהל בעל שנות ניסיון רבות וכן הכשרה מקצועית והסמכה אשר מאפשרת לו למול תינוקות ומבוגרים כבר עשור. המוהל עובד בשיטה ייחודית שכמעט אינה מלווה בכאב כך שבכל רגע ורגע תוכלו לדעת כי התינוק שלכם נמצא בידיים טובות ובטוחות. הוא מבצע את המילה בשיטה ייחודית, תוך אלחוש מקומי ללא דימום מיותר, עם תחבושת שנמסה ויורדת מאליה ומאחה את המקום בצורה מהירה יותר.

Call Now Button