מוהל ברית מילה

החשיבות של מוהל ברית מילה

בשעה טובה נולד לכם בן ואתם מחפשים אחר מוהל ברית מילה. מוהל מוסמך הינו מוהל אשר עבר את כל תהליך ההכשרה אשר זיכה אותו לתעודת הסמכה. אך על מנת לדעת בוודאות כי התינוק הפעוט שלכם נמצא בידיים בטוחות מומלץ שלא להיעזר בשירותיו של מוהל שאיננו מוסמך אלא במוהל מוסמך (מטעם משרד הבריאות) ומומחה אשר לו שנות ותק רבות. רוצים להיות רגועים בכל מהלך הברית ולאחריה? המוהל בן ציון נגר הינו המוהל הנכון עבורכם. הרב נגר מל למעלה מעשור, ומכשיר מוהלים להסמכה ברבנות ומשרד הבריאות. הוא בעל הסמכה של הועדה הבין משרדית של משרד החינוך והרבנות הראשית.

מילה היא מצווה בעלת חשיבות רבה מאוד. העונש ליהודי שלא נימול במזיד הוא כרת, ועוד אינדיקציה למשמעות של חיתוך העורלה היא העובדה שגם בציבור החילוני רוב מוחלט של ההורים בוחרים לקיים את המצווה. בהתאם גם כשיש נסיבות מיוחדות יבצע מוהל ברית מילה, ורק במקרים נדירים היא תידחה. כך למשל במקרה של צהבת, שבעבר הובילה לדחיית הברית, כיום ההנחיות המעודכנות של ההסתדרות הרפואית הן כן לקיים את האירוע (אלא אם כן הצהבת היא תוצר של מחלה אחרת, כמו למשל מחלת כבד או מחלת דם). הרב בן ציון נגר הוא מוהל מוסמך ובעל ותק רב, וכבר צבר ניסיון גם בביצוע בריתות מסובכות.

תפקידו של מוהל ברית מילה

כל בן זכר בישראל צריך לעבור ברית מילה בהגיעו לגיל שמונה ימים. אנו רגילים לחשוב כי תפקידו של מוהל מתחיל ומסתיים באירוע הברית עצמו אך אין זה מדויק. תפקידו של המוהל הינו מקיף וכולל יותר והוא מתחיל עוד טרם הברית. לרוב יום או יומיים קודם הברית המוהל יסביר להורים הטריים איך מתבצע התהליך, מה התינוק יחווה ומה הן ההכנות אותם הם צריכים לעשות הן מבחינה פיזית אך בעיקר מבחינה נפשית.

כמובן שהתפקיד העיקרי הינו במהלך הברית עצמה בה המוהל ימול את התינוק הקטן. חשוב לבחור מוהל מקצועי על מנת לעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר. לבסוף, גם לאחר הברית וכן בימים הקרובים שלאחריה המוהל יהיה זמין עבורכם בכל מקרה בו יש לכם שאלה חדשה או אם חלילה התעוררה בעיה כלשהי. שימו לב כי המוהל הינו בעל זמינות וכי ביכולתו לתת לכם את המענה הראוי ביותר לכל שאלה.

בחירת מוהל לברית מילה

בחירת מוהל היא בחירה בעלת חשיבות רבה שכן היא יכולה להשפיע רבות הן על התהליך עצמו והן על מפלס החרדה שלכם ההורים. מוהל מוסמך ומומחה יעזור לכם לשמור על שלוות נפש וכן יעזור לתינוק הקטן לעבור את הברית כמעט ללא תחושת כאב. המוהל בן ציון נגר עוסק בתחום כבר למעלה מעשר שנים ומל הן תינוקות והן מבוגרים רבים. התהליך נעשה במקצועיות רבה, ובאופן אשר אינו מכאיב יתר על המידה. כמו כן, המוהל יספק לכם את כל הליווי לו אתם זקוקים הן לפני הברית והן לאחריה כך שתוכלו להיות רגועים ושלווים.

מוהל לברית

מחפשים מוהל לברית? הגעתם למקום הנכון. בשנים האחרונות נראה כי ישנם יותר ויותר מוהלים בתחום, מה שהופך את הבחירה לקשה עד מאוד. כאשר אנו מחפשים מוהל עבור התינוק שלנו, לרוב נחפש אחר מוהל שידע כיצד לבצע את הברית ללא כאב. אך זהו אינו הפרט היחיד אותו עלינו לברר קודם שאנו בוחרים מוהל, נבדוק גם מה אומרים עליו הורים. היו מרוצים? איך היה השירות שלו? מה רמת הזמינות שלו? המוהל בן ציון נגר עונה על מספר רב של קריטריונים אשר הופכים אותו למוהל מומלץ ביותר הן על ידי הורים, משפחה ורופאים.

איך לבחור מוהל לברית?

כמו כל בעל מקצוע אחר כאשר אנחנו בוחרים מוהל לברית אנו רוצים לדעת שעשינו את הבחירה הטובה ביותר. בכדי לבחור מוהל מקצועי חשוב לשים לב לטיפים הבאים:

  • ליווי- מוהל מקצועי הינו מוהל המתחיל את עבודתו כבר בשלב השיחה הראשונית. המוהל יסביר בפרוטרוט את התהליך, מה עתיד להתבצע, מה ההורים צריכים להביא לאירוע עצמו כדי להקל על התינוק וכן ידאג להרגיע אותם מבחינה נפשית.
  • הסמכה- בכדי להתחיל ולעסוק בתחום על המוהל לעבור הסמכה. שימו לב מהי ההסמכה של המוהל הנבחר, ממי היא ניתנה והאם מדובר במוהל מוסמך, או מוהל רפואי, (שעבר הסמכה רפואית).
  • שיטת עבודה- בררו לגבי דרך העבודה בה המוהל נוהג לעבוד, מהי סוג התחבושת האם יש להחליפה או שהיא מתמוססת מעצמה וכיצד הפעולה נעשית האם היא מלווה באילחוש או שלא. שיטת עבודה איכותית, תקל על כאבו של התינוק באופן משמעותי.

מוהל לברית – ברית מילה כאירוע מכונן

לרוב כאשר אנו ההורים חושבים על ברית המילה אנו נוטים לחשוב על האירוע כאירוע טראומתי אך אין ספק כי במידה ותבחרו את המוהל הנכון והמקצועי ביותר האירוע יהפוך לאירוע מכונן ממש. בחירת המוהל משפיעה רבות הן על התחושות שלכם כהורים והן על החוויה אותה יחווה הפעוט. במידה ואתם מחפשים  מוהל מוסמך ומנוסה בתחום, הרימו טלפון עוד היום למוהל בן ציון נגר, מוהל בעל שנים רבות בתחום מה שמקנה לו את כל הידע והניסיון, וכמו שכותבים הורים עליו שהברית עברה בצורה מושלמת, היה מהיר וזריז כמעט ללא כאב הן עבור ההורים והן עבור הרך הנולד.

המקרים שבהם מבצע מוהל ברית מילה מיוחדת

* היפוספדיאס – מצב יחסית שכיח (מופיע אצל 1 מכ-300 יילודים). במקרים אלה נקב השתן לא ממוקם בקצה הפין אלא קודם לכן. ככל שהנקב קרוב יותר לאשכים, ההיפוספדיאס נחשב חמור יותר. היפוספדיאס קל, כלומר כשהנקב עדיין בגבולות העטרה, לא מחייב בדרך כלל ניתוח ומוהל מנוסה יבצע את המילה בהצלחה. כשהרופאים ממליצים על ניתוח, הרופא המנתח ינחה את המוהל כיצד לחתוך את העורלה כך שלא תיווצר הפרעה להליך הכירורגי המתוכנן.

* קורדי – במצב זה האיבר נוטה ימינה, שמאלה, מטה או מעלה, בשל עקמת של הגלילים הספוגיים שמהם הוא בנוי. בחלק מהמקרים אחרי הברית המצב מסתדר מעצמו. לעיתים נדרש ניתוח לתיקון אותה עקמת, וכשזה המצב המוהל יתייעץ עם רופא כדי לבצע את המילה באופן מדויק.

* עורלה חלקית – כשהעורלה מכסה רק חלק מהעטרה לכאורה אין צורך בברית, ויש גם המייחסים לתינוק מעלה רוחנית, אבל גם כך יש צורך לחתוך, בחלק מהמקרים יותר ובחלק מהמקרים פחות. בגלל שהעורלה לא שלמה, נדרשת מיומנות גבוהה מצד המוהל.

ניסיון נרחב ותשומת לב מלאה

עבור מוהל ברית מילה היא תמיד אירוע מרגש ומחייב, גם אחרי אלפי מילות. הרב בן ציון נגר הוא בן של מוהל ומוהל ותיק בעצמו. לאחר ביצוע אלפי מילות, כולל של ילדים עם עורלה חלקית, מיקרו פין, היפוספדיאס וקורדי, וגם של מבוגרים, הוא יכול להבטיח וגם לקיים פעולה מדויקת ולא פחות חשוב, מקסימום תשומת לב ורגישות לתינוק ולהורים.

יש לך שאלה? רוצים להזמין אירוע?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

מהי חבישת SURGICEL SNoW®

זוהי חבישה המוסטטית שגורמת לפעולה מידית של עצירת דימום. בחבישה זו משתמשים בחדרי ניתוח לניתוחי מוח  וניתוחים פנימיים, היא נמסה בתוך הגוף בין 7-14 יום (בניתוחים פנימיים).

זוהי חבישה המוסטטית  שגורמת לפעולה מידית של עצירת דימום וכן מביאה את פקטורי הקרישה יותר מהר. בחבישה זו משתמשים בחדרי ניתוח לניתוחי מוח  וניתוחים פנימיים, היא נמסה בתוך הגוף בין 7-14 יום (בניתוחים פנימיים). 

המעלות שלה בברית:

היא עוצרת דימום בצורה מאוד מהירה וכך חוסכת את הצורך בעשיית "חבישת לחץ".

היא נצמדת לדם ובכך היא לא נופלת, רק לאחר סיום פעולתה.

היא מביאה את פקטורי הקרישה יותר מהר, ותהליך הריפוי הרבה יותר מהיר

שנשתמש בזה רק בשמחות!

מאיזה משקל אפשר למול?

בהלכה לא כתוב משקל מסויים, והדעה הרווחת היא  שבין 2.200 ל 2.500 כבר אפשר למול אבל צריך לבדוק את כל הפרמטרים האחרים [גיל הריון, עלייה במשקל ועוד]  כל מוהל יש את הכללים שלו ולכן צריך להתייעץ עם המוהל.